Polish Scientific Conference
NATURE 2025
Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i młodych naukowców do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 30 maja 2025 roku. Wydarzenie odbędzie się w formie on-line. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim Uczestnikom i członkom Komitetu Naukowego możliwość owocnej dyskusji.
Celem konferencji jest integracja środowiska naukowego oraz wymiana doświadczeń i poglądów na temat relacji człowieka z naturą w kontekście ekosystemów, zdrowia, rolnictwa oraz edukacji ekologicznej. Wydarzenie ma na celu ukazanie człowieka jako części środowiska przyrodniczego oraz jego wpływu na naturę i odwrotnie – oddziaływania przyrody na zdrowie i jakość życia.
Organizator: Stowarzyszenie Młodych Naukowców
Współorganizatorzy: SKN Laboratoryjnej Genetyki Medycznej (Uniwersytet Medyczny w Lublinie), SKN Turystyczno-Krajoznawcze (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
do 16 maja 2025 r. – zgłoszenie udziału poprzez formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie streszczenia prac (zgodnego ze wzorem Organizatora) w języku polskim lub angielskim (język zgodny z językiem prezntacji pracy) na adres: naukowcy.konferencja@gmail.com
do 18 maja 2025 r. – dokonanie wpłaty (w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko pierwszego autora pracy oraz słowo „konferencja”, np. Jan Kowalski konferencja NATURE 2024) na konto 93 1750 0012 0000 0000 3852 8769 (BNP Paribas). Aby zgłoszenie uznać za prawidłowe należy dokonać rejestracji, a później wpłaty w terminie 7 dni
do 20 maja 2025 r. – przesłanie prezentacji w formacie PowerPoint lub PDF oraz posterów w formie PDF i JPG na adres e-mail: naukowcy.konferencja@gmail.com
30 maja 2025 r. – Konferencja na platformie webinarowej
do 30 czerwca 2025 r. – przesłanie na adres e-mail: kontakt@naukowcy.org.pl artykułu przygotowanego zgodnie z wymogami dostępnymi na stronie
Tekst streszczenia wystąpienia należy przygotować zgodne ze wzorem i nadsyłać w języku polskim lub angielskim na adres email: naukowcy.konferencja@gmail.com do 16 maja 2025 roku.
Imię_Nazwisko_abstrakt_NATURE 2025
W abstrakcie należy:
- przedstawić cel pracy,
- opisać zakres tematyczny opracowania,
- wymienić główne metody użyte w opracowaniu,
- wyjaśnić, co wynika z uzyskanych wyników,
- podać główne wnioski oraz ewentualne założenia badawcze do dalszych prac lub zastosowania praktyczne.
Tematyka konferencji obejmuje cztery główne obszary:
- Ekosystemy i zrównoważony rozwój – ochrona środowiska, bioróżnorodność, zmiany klimatu, zarządzanie zasobami naturalnymi.
- Rolnictwo i produkcja żywności – rolnictwo ekologiczne, agroekologia, bezpieczeństwo żywnościowe, wpływ środowiska na jakość i wartość odżywczą żywności.
- Zdrowie człowieka i natura – wpływ środowiska na zdrowie fizyczne i psychiczne, zanieczyszczenia środowiska i choroby cywilizacyjne, medycyna środowiskowa, metody leczenia, terapie poprzez naturę.
- Edukacja i świadomość ekologiczna – kształtowanie postawprośrodowiskowych, edukacja ekologiczna, ochrona przyrody, filozofiai etyka środowiskowa, człowiek wobec natury – relacje społeczne.
Wystąpienia ustne:
- Czas na prezentację 10 minut + 5 minuty na dyskusję.
- Autor do 20 maja 2025 r. powinien przesłać prezentację w formacie: PDF lub PowerPoint.
- Podczas wystąpienia Prelegent powinien mieć włączoną kamerę i mikrofon.
- Jeśli więcej niż jeden Autor będzie chciał prezentować referat powinien ten fakt zgłosić mailowo Organizatorom przed opublikowaniem programu Konferencji.
- Bezpośrednio po prezentacji nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Komitet Naukowy i Uczestnicy Konferencji będą mogli zadawać pytania na czacie platformy.
Postery:
- Wybierając format proszę mieć na uwadze czytelność posteru – będzie wyświetlany na monitorach komputerów.
- Autor do 20 maja 2025 r. powinien przesłać poster w formacie PDF i JPG.
- Sesja posterowa będzie odbywała się na fb Stowarzyszenia (archiwalne sesje posterowe – linki udostępnione w materiałach archiwalnych: www).
- Postery zostaną udostępnione w formie galerii – w opisie każdego posteru wymienieni zostaną autorzy i udostępniony zostanie link do PDF posteru. Dzięki czemu Uczestnicy i Komitet Naukowy będą mogli zapoznać się z jego treścią w większym formacie.
- Podczas sesji posterowej Komitet Naukowy i Uczestnicy będą mogli zadawać pytania Autorom poprzez komentarze na fb. Będzie to szansa na nawiązanie nowych naukowych znajomości.
Opłata za udział w Konferencji obejmuje udział w Konferencji, certyfikat aktywnego lub biernego uczestnictwa w PDF i materiały pokonferencyjne.
Opłata dokonana do 9 kwietnia 2025 r. wynosi:
- Doktoranci, naukowcy, jedno wystąpienie – 200 zł
- Studenci, jedno wystąpienie – 150 zł
Opłata dokonana do 30 kwietnia 2025 r. wynosi:
- Doktoranci, naukowcy, jedno wystąpienie – 350 zł
- Studenci, jedno wystąpienie – 250 zł
Opłata dokonana do 18 maja 2025 r. wynosi:
- Doktoranci, naukowcy, jedno wystąpienie – 450 zł
- Studenci, jedno wystąpienie – 350 zł
Koszt zgłoszenia kolejnej pracy przez tą samą osobę*:
- Doktoranci, naukowcy – 200 zł
- Studenci – 100 zł
Uczestnictwo bierne – 50 zł
*Pierwszy Autor w pierwszej zgłoszonej pracy oraz kolejnej musi być ten sam.
Wysokość opłaty zależy od daty zaksięgowania przelewu na koncie Organizatora. Należy pamiętać, że czas realizacji przelewu może się różnić w zależności od banku i wybranej formy płatności – np. przelew wysłany 10 kwietnia może zostać zaksięgowany dopiero 11 kwietnia.
Dane do przelewu:
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko pierwszego autora pracy oraz słowo „konferencja”, np. Jan Kowalski konferencja) na konto Stowarzyszenia Młodych Naukowców, ul. Wyżynna 20/56, 20-560 Lublin, KRS: 0000304247, NIP: 7123254256, nr konta 93 1750 0012 0000 0000 3852 8769.
Istnieje możliwość bezpłatnej publikacji artykułu w czasopiśmie „Nauki Przyrodnicze i Medyczne” (ENG: Journal of Life and Medical Sciences) (ISSN 2353-13-71) – 5 pkt. MNiSW.
Artykuł należy przesłać do 30 czerwca 2025 r. na adres e-mail: kontakt@naukowcy.org.pl. Artykułu należy przygotować zgodnie z wymogami dostępnymi na stronie www.
Komitet Naukowy
Komitet Organizacyjny
dr Agata Kobyłka (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) – przewodnicząca
dr Mateusz Gortat (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku) – wiceprzewodniczący
dr hab. Paulina Gil-Kulik (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
dr Aleksander Herman (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
dr Anna Pawłowska (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
dr Dorota Suszczyk (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
dr Lidia Kotuła (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Medyczne w Lublinie)
dr Małgorzata Wasilewska (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
dr Milena Jaremek (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
dr inż. Natalia Korcz (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym)
mgr Maciej S. Bryś (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
lic. Jakub Walczak (SKN Turystyczno-Krajoznawcze, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)