XI Forum Młodych Naukowców
Nauki przyrodnicze i medyczne
Konferencja odbędzie się w formie on-line 6 i 7 grudnia 2024 r. Będą jej towarzyszyły wydarzenia on-line promujące wiedzę z zakresu szeroko rozumianych nauk przyrodniczych i medycznych – wykłady ekspertów i szkolenia. Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i młodych naukowców do udziału. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim Uczestnikom i członkom Komitetu Naukowego możliwość owocnej dyskusji.
Celem spotkania jest integracja środowiska naukowego oraz wymiana doświadczeń i poglądów pomiędzy młodymi naukowcami na temat człowieka i jego rozwoju w ujęciu holistycznym – jako części ekosystemu, od środowiska życia, rolnictwa przez etapy produkcji żywności, aż do zdrowia psychicznego i fizycznego. Zakres Konferencji został poszerzony o zagadnienia związane z profilaktyką prozdrowotną, metodami diagnostyki laboratoryjnej i medycyny doświadczalnej.
PRZED Konferencją:
- Cykl 5 szkoleń dla uczestników – on-line na platformie webinarowej dotyczących: kompozycji abstraktu, przygotowania posterów i prezentacji w programie PowerPoint i Canva, pisania artykułów naukowych, obliczania statystyk opisowych, analizy danych zmieniających się w czasie.
DZIEŃ 1 Konferencji (on-line):
- Wykład inaugurujący Konferencję
- Część I: referaty i komunikaty naukowe – tematyczne sesje i dyskusja na temat prezentowanych prac
- Część II: debata pomiędzy zaproszonymi gośćmi – młodymi naukowcami i członkami kół naukowych na temat perspektyw prowadzenia badań naukowych przez młode osoby
DZIEŃ 2 Konferencji (on-line) :
- Część I: referaty i komunikaty naukowe – tematyczne sesje i dyskusja na temat prezentowanych prac
- Część II: sesja posterowa – prezentacja posterów on-line w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Młodych Naukowców.
- Część III: teleturniej wiedzy dla uczestników w programie Kahoot z nagrodami dla osób, które uzyskają najwięcej punktów.
PO Konferencji:
- Cykl 7 wykładów ekspertów – webinary on-line z zakresu nauk przyrodniczych i medycznych poruszające aktualną i ciekawą tematykę, które będą transmitowane w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Młodych Naukowców.
Dokładny harmonogram Konferencji zostanie opublikowany po zakończeniu rejestracji na Konferencję.
do 29 listopada 2024 r. – zgłoszenie udziału poprzez formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie zgodnego ze wzorem streszczenia w polskiej i angielskiej wersji językowej na adres e-mail: naukowcy.konferencja@gmail.com. Wzór abstraktu: Imię_Nazwisko_abstrakt_XI FMN 2024 Name_Surname_abstract_XI FMN 2024 . W ciągu 7 dniu od zgłoszenia uczestnik otrzyma maila od organizatorów o zakwalifikowaniu jego wystąpienia.
29 listopada 2024 r. – Dokonanie wpłaty w ciągu 14 dni od zgłoszenia udziału poprzez formularz zgłoszeniowy, ale nie później niż do 29.11.2024 r.
do 2 grudnia 2024 r. – przesłanie do uczestników szczegółowego programu XI Forum Młodych Naukowców. Przesłanie przez uczestników prezentacji w formacie PowerPoint lub PDF oraz posterów w formie PDF i JPG na adres e-mail: naukowcy.konferencja@gmail.com
6-7 grudnia 2024 r. – XI Forum Młodych Naukowców. Link do platformy webinarowej zostanie przesłany uczestnikom na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym.
do 31 grudnia 2024 r. – przesłanie na adres e-mail: kontakt@naukowcy.org.pl artykułu przygotowanego zgodnie z wymogami dostępnymi na stronie www
Celem Forum Młodych Naukowców jest integracja środowiska naukowego oraz wymiana doświadczeń i poglądów pomiędzy młodymi naukowcami na temat człowieka i jego rozwoju w ujęciu holistycznym – jako części ekosystemu, od środowiska życia, rolnictwa przez etapy produkcji żywności, aż do zdrowia psychicznego i fizycznego. Zakres zostanie poszerzony o zagadnienia związane z profilaktyką prozdrowotną metod diagnostyki laboratoryjnej i medycyny doświadczalnej.
Uczestnikami wygłaszającymi referaty lub prezentującymi prace posterowe podczas Konferencji mogą być studenci, doktoranci oraz młodzi naukowcy związani z naukami przyrodniczymi, medycznymi i pokrewnymi. Prace mogą być prezentowane zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Wystąpienia ustne:
- Czas na prezentację 10 minut + 5 minut na dyskusję.
- Prosimy o przygotowanie prezentacji w formacie: PDF lub PowerPoint.
- Podczas wystąpienia on-line Prelegent powinien mieć włączoną kamerę i mikrofon.
- Bezpośrednio po prezentacji nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Komitet Naukowy i Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie platformy.
Postery:
- Wybierając format proszę mieć na uwadze czytelność posteru – będzie wyświetlany na monitorach komputerów.
- Sesja posterowa będzie odbywała się na fb Stowarzyszenia. Postery zostaną udostępnione w formie galerii – w opisie każdego posteru wymienieni zostaną autorzy i udostępniony zostanie link do PDF posteru. Dzięki czemu Uczestnicy i Komitet Naukowy będą mogli zapoznać się z jego treścią w większym formacie.
- Podczas sesji posterowej on-line Komitet Naukowy i Uczestnicy będą mogli zadawać pytania Autorom poprzez komentarze na fb. Będzie to szansa na nawiązanie nowych naukowych znajomości.
CYKL SZKOLEŃ dla uczestników czynnych i biernych – przed Konferencją
Celem szkoleń będzie rozwój kompetencji uczestników Konferencji. W warsztatach on-line będą mogli wziąć udział uczestnicy bierni i aktywni. Do uczestników zostanie przesłany link do platformy webinarowej na wskazany w zgłoszeniu e-mail. Tematyka szkoleń:
- 27.11.2024 r.: Kompozycja abstraktu, abstrakt graficzny
- 28.11.2024 r.: Przygotowania posterów i prezentacji w programie PowerPoint i Canva
- 29.11.2024 r.: Pisania artykułów naukowych
- 4.12.2024 r.: Obliczanie statystyk opisowych
- 4.12.2024 r.: Analiza danych zmieniających się w czasie
CYKL 7 OTWARTYCH WYKŁADÓW POPULARNONAUKOWYCH – po konferencji
Celem wykładów będzie upowszechnienie ciekawych zagadnień i nowinek związanych z naukami przyrodniczymi i medycznymi. Wykłady będą transmitowane w mediach społecznościowych Stowarzyszenia. Udostępniony zostanie również link do platformy webinarowej. W webinariach będą mogli wziąć udział nie tylko uczestnicy bierni i aktywni (zarejestrowani) ale również osoby zainteresowane tematyką (link do zapisów – wkrótce). Zapisane osoby przed każdym wykładem dostaną od nas link do platformy webinarowej. Wykłady odbędą się po Konferencji.
- 9.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: Endometrioza – wyzwanie w ginekologii (dr n. med. i n. o zdr. Dorota Suszczyk – Uniwersytet Medyczny w Lublinie) – webinar
- 11.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: Pokolenie ekranów a deficyt natury. Czy edukacja może nas uratować? (dr inż. Natalia Korcz – Instytut Badawczy Leśnictwa) – webinar
- 12.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: Działalność na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt terraryjnych (dr inż. Damian Zieliński – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) – webinar
- 13.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: Oblicza depresji (dr Łucja Domańska – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) – webinar
- 16.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: Rola coachingu w budowaniu zdrowych nawyków (dr n. med. i n. o zdr. Mateusz Gortat – Stowarzyszenie Młodych Naukowców) – webianar
- 17.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: SMA – od śmiertelnej choroby do terapii genowej (dr n. med. Lidia Kotuła – Uniwersytet Medyczny w Lublinie) – webinar
- 19.12.2024 r., godz. 17:00-18:00: Czy geny determinują nasze życie? O epigenetyce słów kilka (dr hab. Paulina Gil-Kulik – Uniwersytet Medyczny w Lublinie) – webinar
Osoby uczestniczące w webinarze na platformie będą na koniec mogły wygenerować certyfikat potwierdzający uczestnictwo.
Osoby, które nie uczestniczyły w Konferencji mogą się zapisać poprzez formularz . Przed każdym wykładem prześlemy Państwu link do platformy webinarowej.
Opłata za udział w Konferencji obejmuje udział w Konferencji, certyfikat aktywnego lub biernego uczestnictwa (na certyfikacie zostaną wypisani wszyscy współautorzy referatu/posteru), materiały pokonferencyjne, udział w szkoleniach.
Opłata dokonana do 31 października 2024 r. za uczestnictwo czynne i bierne wynosi 50 zł (jedno wystąpienie)
Opłata dokonana od 1 do 29 listopada 2024 r. za uczestnictwo czynne i bierne wynosi 100 zł (jedno wystąpienie)
Dane do przelewu:
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko pierwszego autora pracy oraz słowo „konferencja”, np. Jan Kowalski konferencja) na konto Stowarzyszenia Młodych Naukowców, ul. Wyżynna 20/56, 20-560 Lublin, KRS: 0000304247, NIP: 7123254256, nr konta 93 1750 0012 0000 0000 3852 8769.
O wysokości opłaty decyduje data zaksięgowania przelewu bankowego na koncie odbiorcy.
Komunikat I_XI Forum Młodych Naukowców
Regulamin uczestnictwa_XI Forum Młodych Naukowców 2024
Imię_Nazwisko_abstrakt_XI FMN 2024
Istnieje możliwość bezpłatnej publikacji artykułu w czasopiśmie „Nauki Przyrodnicze i Medyczne” (ENG: Journal of Life and Medical Sciences) (ISSN 2353-13-71) – 5 pkt. MEiN.
Artykuł należy przesłać do 31 grudnia 2024 r. na adres e-mail: kontakt@naukowcy.org.pl
Artykułu należy przygotować zgodnie z wymogami dostępnymi na stronie www. Wskazówki dla autorów:
Warunki publikacji JLMS od 2021
Oświadczenie autora od 2020
Organizator: Stowarzyszenie Młodych Naukowców
Współorganizatorzy: SKN Laboratoryjnej Genetyki Medycznej (Uniwersytet Medyczny w Lublinie), SKN Turystyczno-Krajoznawcze (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
Patronat: Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Projekt KONF/SN/0326/2023/01 dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Doskonała nauka II” – moduł „Wsparcie konferencji naukowych”.
Komitet Naukowy
Komitet Organizacyjny
dr Agata Kobyłka (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców) – przewodnicząca
dr Mateusz Gortat (Stowarzyszenie Młodych Naukowców, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku) – wiceprzewodniczący
dr hab. Paulina Gil-Kulik (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
dr Aleksander Herman (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
dr Anna Pawłowska (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
dr Dorota Suszczyk (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
dr Lidia Kotuła (Uniwersytet Medyczne w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
dr Małgorzata Wasilewska (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
dr Milena Jaremek (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
dr inż. Natalia Korcz (Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym, Stowarzyszenie Młodych Naukowców)
mgr Maciej S. Bryś (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
lek. rezydent Paweł Kuś (Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Szpital Arkońska, Oddział gastroenterologii i chorób wewnętrznych)
lic. Jakub Walczak, lic. Karolina Tarczyńska (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, SKN Turystyczno-Krajoznawcze)
Aleksandra Gałuszka, Aleksandra Kamińska, Karolina Mazur, Magdalena Kijowska, Maria Kubacka, Nina Jankowska, Wiktor Babiuch, Wiktoria Szymczak (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, SKN przy Zakładzie Genetyki Klinicznej Katedry Genetyki Medycznej)