Patronaty medialne

Stowarzyszenie Młodych Naukowców objęło patronatem medialnym następujące publikacje

Strabel T., 2024, Metody i programy hodowli zwierząt, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.

W książce przedstawiono zagadnienia związane z metodami doskonalenia genetycznego zwierząt, rozszerzone o przykłady ich zastosowania w programach hodowlanych dla bydła mlecznego, bydła mięsnego, trzody chlewnej i drobiu.

Księgarnia Internetowa PWN

Stanley S.M., Luczaj J.A., 2023, Historia Ziemi. Edycja limitowana, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.

„Historia Ziemi” jest znanym i cenionym podręcznikiem akademickim z zakresu geologii historycznej. Autorzy opisują dzieje Ziemi, od jej powstania do czasów współczesnych, oraz rozwijającego się na niej życia.

Księgarnia Internetowa PWN

Grenda-Kurmanow M., 2023, Zielniki. Ochrona i konserwacja, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.

Książka jest dokumentacją związków świata człowieka ze światem roślin. Dzięki zielnikom można prowadzić analizy dotyczące m.in. bioróżnorodności, migracji gatunków, zmian klimatycznych, skażenia środowiska, historii farmacji, historii chorób, a także wielu zagadnień z dziedziny etnobotaniki, religioznawstwa, socjologii i antropologii.

Księgarnia Internetowa PWN

Crystal C., 2022, Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Nauka, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.

Książka dostarczy niespodzianek, frajdy i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 105 zabawnych eksperymentów przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Opisy wszystkich doświadczeń zaczynają się od pytań i krótkich wprowadzeń w temat. Każdy z nich zawiera listę potrzebnych materiałów i proste instrukcje, które przeprowadzą przez eksperyment krok po kroku. 

Księgarnia Internetowa PWN

Dingle A., 2022, Wspaniałe eksperymenty dla dzieci: Chemia, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.

Książka dostarczy rozrywki i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 40 ciekawych doświadczeń do wykonania, wraz z wyjaśnieniami, jak powstają nieoczekiwane wonie, barwy i inne zaskakujące zjawiska.

Chemia jest niezwykle ważną częścią wielu innych nauk przyrodniczych. Zaawansowana chemia jest w biologii, geologii, astronomii, fizyce i biochemii, i to w bardzo istotnym i szerokim zakresie. 

Księgarnia Internetowa PWN

Schul Ch., 2022, Wspaniałe eksperymenty dla dzieci: Inżynieria, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.

Książka dostarczy wyzwań, wspaniałej zabawy i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 52 zabawnych konstrukcji przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przy okazji mali konstruktorzy dowiedzą się sporo o inżynierii i jej związkach z koncepcją STEAM. Ten skrót pochodzi od angielskich słów: science (nauka), technology (technologia), engineering (inżynieria) , art (sztuka) i mathematics (matmatyka).

Księgarnia Internetowa PWN